Turniej Towarzyski

Turniej towarzyski w Świebodzinie za nami! ZEW na czwartym miejscu

W miniony weekend hala sportowa w Świebodzinie stała się areną emocjonujących zmagań w ramach turnieju towarzyskiego w piłce ręcznej. Na parkiecie spotkały się cztery drużyny: TS ZEW Świebodzin, Stal Gorzów, MKS Nielba Wągrowiec oraz MSPR Siódemka Miedź Huras Legnica. Nasz zespół, choć dzielnie walczył, ostatecznie uplasował się na czwartej pozycji.

Pierwsze mecze i Puchar Polski

Inauguracyjne spotkanie było dla nas niezwykle ważne, ponieważ oprócz bycia pierwszym meczem turnieju, było jednocześnie finałem Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Niestety, w tym starciu nasz zespół musiał uznać wyższość Stali Gorzów, ulegając rywalom 20:33. Pomimo porażki, nasi zawodnicy pokazali charakter i zaangażowanie.

W drugim meczu dnia kibice mieli okazję obejrzeć zacięte widowisko. MKS Nielba Wągrowiec pokonała MSPR Siódemkę Miedź Huras Legnica 31:27, zapewniając sobie tym samym miejsce w finale, gdzie czekała już Stal Gorzów.

Walka o podium i wielki finał

W drugiej części turnieju na naszych zawodników czekało starcie o trzecie miejsce, w którym ponownie zmierzyliśmy się z drużyną z Ligi Centralnej, MSPR Siódemką Miedź Huras Legnica. Choć rywale byli wyżej notowani, nasi szczypiorniści pokazali, że potrafią rywalizować z najlepszymi. Aż do 35. minuty spotkanie było niezwykle wyrównane, a nawet prowadziliśmy! Niestety, w końcówce to doświadczenie i lepsza dyspozycja Siódemki Miedź przeważyły. Przegraliśmy 26:34, co ostatecznie dało nam czwarte miejsce w turnieju.

W wielkim finale MKS Nielba Wągrowiec zmierzyła się ze Stalą Gorzów. Po zaciętej walce to Nielba okazała się lepsza, sięgając po puchar za pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Dziękujemy i do zobaczenia na hali!

Choć w obu meczach musieliśmy uznać wyższość przeciwników, nasi zawodnicy udowodnili, że potrafią dotrzymywać kroku drużynom z wyższych lig. Było to cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Dziękujemy wszystkim drużynom za udział, walkę fair play i stworzenie wspaniałego widowiska. Szczególne podziękowania kierujemy do naszego partnera, restauracji L’angolo Italiano Świebodzin, za pyszne posiłki dla zawodników. Jedzenie było naprawdę świetne i gorąco je polecamy!

Już teraz zapraszamy na kolejne spotkania i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych zawodników.